„Co investujete do těla v průběhu svého života, se Vám mnohokrát vrátí. Nečekejte, až přijdou zdravotní problémy nebo Vás bude bolet pohled do zrcadla. Cvičte preventivně a stanovte si své cíle. Důslednost je základem úspěchu.“

Jmenuji se Jana Tichá Hálová a pocházím z malé vesničky ze severních Čech. Díky tomu, že jsem vyrůstala v pohybově založené rodině, mé nadšení pro sport trvá už od mala. Když tedy pak přišel čas se rozhodnout, jakou studijní cestou se vydám, sport byl jasnou volbou. Věděla jsem, že mě nikdy neomrzí a hlavně mě baví. Není totiž nic horšího než dělat práci, kterou nemáte rádi.

o-mne-jana-main

Po gymnáziu jsem se přestěhovala do Prahy a absolvovala Českou školu aerobiku Heleny Jarkovské, kde jsem získala osvědčení Instruktorky aerobiku 1. třídy. Psal se rok 1994 a má profesionální kariéra cvičitelky odstartovala. Jezdila jsem jako jedna ze čtyř instruktorů reprezentujících značku Nike v rámci celorepublikových roadshow, kde probíhala skupinová cvičení. Následovalo natáčení série vstupů pro ČT1, spolupráce se sportovními časopisy a tvorba DVD Postava snů, Štíhlá s Janou Hálovou a Těhotenské pilates. Za přínosnou považuji i spolupráci při tvorbě knihy Péče o dítě pro nastávající maminky.

Postupem času jsem si vybudovala stálé osazenstvo na svých pravidelných hodinách v Praze a začala realizovat cvičební pobyty u nás i v zahraničí. Zaměřuji se hlavně na Bodystyling, Problémové zóny, Balantes (cvičení s balančním balonkem), Pilates a Aqua Body, což je speciální cvičení ve vodě, jehož koncept jsem sama vytvořila a téměř zázračně funguje. Používá se při něm odpor balonku ve vodě a lekce jsou vhodné pro všechny, zejména pak pro lidi s bolestmi zad.  Mám vyzkoušeno, že právě zmíněná cvičení perfektně tvarují postavu ve všech ohledech a používám je i v osobních trénincích.

Svoji práci miluji a za nic bych ji neměnila. Během mé kariéry se mi nesčetněkrát potvrdilo, že základ úspěchu, nejen ve cvičení, ale i v soukromém životě, představuje důslednost. Je potřeba být zodpovědný sám k sobě a cvičení brát jako prevenci, ne pouze jako řešení již nastalých zdravotních problémů či vzhledových nedostatků. Navíc když budete pravidelně cvičit, zlepší se i vaše psychická kondice, což se pozitivně projeví také v soukromém životě. Často se tak zároveň stanete inspirací a vzorem pro partnera a zejména pak děti, což mohu jako trojnásobná maminka jedině potvrdit. Zkuste se zamyslet nad tím, čeho konkrétně a do jaké doby byste rádi dosáhli. Pojmenování a konkretizování cílů je prvním krokem k tomu, abyste si své sny mohli skutečně splnit a já Vám s tím velmi ráda pomohu.